Şanlıurfa Arçelik Bayii ve Ülkem İçin Gönüllü Elçisi: Hüseyin Sirhan Gökdoğan

“Ülkem İçin Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Destekliyorum” projesini Türkiye’nin dört bir yanına taşıyacak seminerlerine Şanlıurfa’da devam ediyor. . Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı (TAP Vakfı) işbirliği ile Şanlıurfa’da gerçekleştirilen farkındalık seminerlerine Koç Topluluğu bayilerinin yanı sıra öğrenciler, öğretmenler ve STK temsilcileri katıldı.

Arçelik Bayii ve Ülkem İçin Gönüllü Elçisi Hüseyin Sirhan Gökdoğan’ın organizasyonunda düzenlenen seminerlere 100’e yakın Koç Topluluğu bayisi katıldı. Projenin Şanlıurfa durağında gerçekleşen seminerler Sadettin Seyhan Karaata İlköğretim Okulu, Emin Saygın İlköğretim Okulu, 11 Temmuz İlköğretim Okulu ve Harran Üniversitesi Birecik Meslek Yüksekokulu’nda devam ederken 500’ün üzerinde öğrenciye ulaşıldı. Öte yandan proje kapsamında Birecik ve Halfeti’de görev yapan muhtarlar da ziyaret edildi.

Koç Topluluğu Gönüllü Şirket Eğitmeni ile TAP Vakfı yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşen seminerlerde katılımcılara “Toplumsal cinsiyet eşitliği bakış açısını ilişkilerime ve gündelik yaşamıma taşıyarak eşitlikçi bir ortamın oluşumuna bireysel seviyede nasıl katkı sağlayabilirim” sorusuna cevap verecek bir içerik sunuldu.